Vāgnera Nama

Vīzija

Mūsu iecere pēc Vāgnera teātra nama atjaunošanas ir piepildīt to ar jaunu, mūsdienīgu saturu.

Vāgnera mērķis bija visu mākslu līdzvērtīga apvienošanās. Strukturālos priekšnoteikumus tam viņš iepazina savā Rīgas periodā, un var pieņemt, ka visaptverošajai pieejai, kāda raksturīga viņa darbiem, Rīga bijusi izejas punkts.

Zem “GesamtkunstWerk 21” karoga ēka tiks izmantota dažādām vajadzībām un ļoti daudzveidīgās kombinācijās.

Papildus teātra izrādēm, koncertiem un Vāgnera muzeja ekspozīcijas piedāvājumam nams kļūs par “GesamtkunstWerk 21” – 21. gadsimtā kopīgi radītu mākslas darbu inkubatoru. Klasiskie mākslinieki kopā ar radošiem cilvēkiem no dažādām jomām strādās šajā “rūpnīcā” (Werk), lai radītu ko pilnīgi jaunu. Šādā ceļā – un pilnīgi Vāgnera garā – katru gadu taps jauns kopdarbs.

Tiks organizētas meistarklases mūzikā un citās mākslās. Starptautiski atzīti meistari apmācīs audzēkņus no Eiropas un visas pasaules. Dalībniekiem būs iespēja dzīvot un strādāt ēkā, kas līdzīga Vācijas valdības atbalstītajai Masimo villai Milānā.

Rīgas Vācu teātra atdzimšana kļūs par Eiropas kultūras un politiskās vēstures simbolu, cilvēkus apvienojot un samierinot; tā kalpos par bākas uguni Eiropas Ziemeļaustrumos.