Rīgas Riharda Vāgnera biedrības

Komanda

Māris Gailis

Valdes priekšsēdētājs

Uzņēmējs ar plašu pieredzi nekustamo īpašumu attīstīšanas un renovācijas projektos, no kuriem ievērojamākie ir Ģipša fabrika un Ķīpsalas rindu mājas.

Bijušais politiķis – bijis Latvijas Ministru prezidents, Valsts reformu ministrs, Aizsardzības ministrs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, Saeimas deputāts, u.c.

Plaša pieredze valsts pārvaldē, ieņēmis ģenerāldirektora amatu Latvijas Republikas Ministru padomes Ārējo ekonomisko sakaru departamentā, bijis ārlietu ministra vietnieks ekonomiskajos jautājumos un LR Ārlietu ministrijas valsts sekretārs.

Realizējis daudzus radošos projektus, no kuriem nozīmīgākie ir starptautiskā kinofestivāla Arsenāls dibināšana, jahtas Milda ekspedīcijas vadīšana apkārt pasaulei,  Žaņa Lipkes muzeja/memoriāla izveidošana Ķīpsalā.

Šobrīd valdes loceklis SIA Veset, valdes priekšsēdētājs AS Māris Gailis,  SIA MG nekustamie īpašumi, u.c.

Rīgas Tehniskā universitāte, Mg.sc.ing.

Pēteris Šmidre

Valdes Loceklis

Uzņēmējs, telekomunikāciju speciālists. Šobrīd SIA F.A.S. īpašnieks un SIA Akvaparks valdes priekšsēdētājs. Izdevniecības Rīgas Viļņi dibinātājs un bijušais īpašnieks, kā arī bijis Latvijas – Amerikas kopuzņēmuma SIA Baltkom TV ģenerāldirektors un SIA Batlcom Fiber dibinātājs un līdzīpašnieks, Latvijas – Amerikas kopuzņēmums SIA Baltkom GSM dalībnieks un izpilddirektors, kā arī SIA Baltkom Plus dibinātājs u.c.

Rīgas Tehniskās universitātes Sakaru un Radiotehnikas fakultātē ieguvis augstāko izglītību radioinženiera specialitātē.

Latvijas Telekomunikāciju asociācijas prezidents, Latvijas Šaha federācijas prezidents.

Māris Kalniņš

Valdes Loceklis

Stratēģiskās tirdzniecības profesionālis ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi pārdošanas attīstībā, vadībā, attiecībās ar klientiem un stratēģiskajā mārketingā gan B2B, gan B2C tirgos. Šobrīd Rīgas Melnais Balzams globālais zīmola vadītājs Amber Beverage Group.

Agrāk SIA Statoil Fuel & Retail Latvia pārdošanas un degvielas direktors un AS BALTA, RSA Group Latvia tirdzniecības attīstības vadītājs.

Zaiga Gaile

Vāgnera nama rekonstrukcijas meta autore

Arhitekte, eksperte arhitektūras mantojuma atjaunošanā, vairāku grāmatu un publikāciju par arhitektūru autore.Kopš 1992.gada SIA Zaigas Gailes birojs valdes priekšsēdētāja, galvenā arhitekte.

Bijusi arhitekte daudziem nozīmīgiem nekustamo īpašumu attīstīšanas, renovācijas un arhitektūras mantojuma saglabāšanas projektiem, no kuriem ievērojamākie ir objekti Berga Bazārā, Ģipša fabrika, Ķīpsalas rindu mājas, Žaņa Lipkes memoriāls, Rīgas Dizaina un mākslas skolas rekonstrukcija, Rūmenes kūts pārbūve par koncertzāli un izstāžu zāli u.c.

Saņēmusi daudzus Latvijas un starptautiska mēroga apbalvojumus, kā, piemēram, Sieviete arhitekte 2019 Lielā balva Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā, Latvijas Arhitektūras Lielo gada balvu 2014 par Rīgas Dizaina un mākslas skolas rekonstrukciju, kā arī vairākus Latvijas Arhitektūras gada balvas un citus apbalvojumus.

Par Žaņa Lipkes muzeja izveidi saņēmusi titulu “Gada rīdzinieks”, kā arī saņēmusi galveno balvu kategorijā “Sabiedriskās ēkas” Austrumeiropas un Centrāleiropas arhitektūras triennāles konkursā East Centric Arhitext Awards 2013 u.c.

Lasījusi lekcijas Rīgas Tehniskās universitātē, Latvijas Mākslas akadēmijā, Ekonomikas un kultūras augstskolā, kā arī uzstājusies ar vieslekcijām Stokholmas Karaliskajā mākslas akadēmijā, Venēcijas Arhitektūras biennālē 2016, Kazaņā, Kijevā, Maskavā, Edinburgā un citur.
Beigusi Rīgas tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāti.

Biedrības Latvia Nostra dibinātāja un valdes locekle.

Signe Viška

Sabiedrisko attiecību vadītāja, valdes priekšsēdētāja asistente

Jaunākās paaudzes autore un tulkotāja, kultūras un literatūras projektu organizatore un dalībniece, Radio NABA literatūras raidījuma „Bron-Hīts” vadītāja. Kā sabiedrisko attiecību speciāliste darbojusies Latvijas Literatūras gada balvā un Starptautiskajā Jāņa Baltvilka balvā.

Studējusi vācu filoloģiju Latvijas Universitātē. Raksta un tulko prozu, tostarp bērnu literatūru. 2021. gadā klajā nāca Viškas debija bērnu literatūrā, bilžu grāmata “Kate, kas gribēja kļūt par vectēvu” ar Elīnas Brasliņas ilustrācijām (izdevniecība “Liels un mazs”), grāmatas tulkošanas un izdošanas tiesības jau pārdotas vācu, franču un čehu valodā.