Svinīgi parakstīts līgums par pirmo 200,000 eiro piešķiršanu Rīgas Vāgnera nama atjaunošanai
Pirmdien, 30. augustā, plkst. 15.00 Vācijas vēstniecībā Rīgā svinīgi parakstīts līgums par 200,000 eiro piešķiršanu Rīgas Riharda Vāgnera biedrībai no Vācijas valdības.
Jau pagājušā gada decembrī tika ziņots, ka Vācijas Bundestāgs apstiprinājis 5,2 miljonu eiro piešķiršanu sešu gadu laikā Vāgnera nama atjaunošanai Rīgā. Tagad, augusta izskaņā, ir sakārtota nepieciešamā dokumentācija pirmā gada finansējuma saņemšanai 200,000 eiro apmērā, un, piedaloties Vācijas vēstniekam Latvijā Kristianam Heltam (Christian Heldt), Rīgas Riharda Vāgnera biedrības valdes priekšsēdētājam Mārim Gailim un biedrības valdes loceklim Mārim Kalniņam, līgums ticis svinīgi parakstīts. Par godu šim notikumam Vāgnera darbu izlasi no vēstniecības balkona izpildīja stīgu kvartets – Gunārs Mūrnieks, Ilva Bāliņa, Amanda Rupeika, Klāvs Junkevics.
Līguma noslēgšana par finansējuma saņemšanu no Vācijas valdības ir būtisks solis “Rīgas Vāgnera teātra atdzimšanas” projekta īstenošanā – tas nozīmē, ka piešķirtā finansējuma pirmā daļa 200,000 eiro apmērā ir atvērta un pieejama Vāgnera nama restaurēšanas un atjaunošanas vajadzībām. Tā tiks ieguldīta Vāgnera nama projekta attīstībai nākamajā līmenī – projekta sagatavošanai skiču stadijā.
Projekta “Rīgas Vāgnera teātra atdzimšana” vīzija paredz Eiropas kultūras bākas izveidi Rīgā. Sešu gadu laikā plānots atjaunot unikālo 5000 kvadrātmetru lielo ēku ansambli Vecrīgā un piepildīt to ar jaunu dzīvi. Ieceres nozīmību apliecina arī Vāgnera nama patroni – Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers, kā arī Riharda Vāgnera mazmazmeita Eva Vāgnere-Paskjē.
Kopumā bijušā pirmā Rīgas teātra atjaunošanai un atdzīvināšanai nepieciešami 35 miljoni eiro. Atjaunojot Vāgnera namu, tiks panākti vairāki būtiski ieguvumi, kas ne tikai veicinās kultūras pasākumu dažādību un pieejamību Latvijas iedzīvotājiem, bet arī stiprinās Rīgas un Latvijas kā kultūras centra tēlu un saikni ar Rihardu Vāgneru, kas šajā namā divus gadus (1837–1839) bija kapelmeistars. Projekts plāno ne tikai ēkas un teātra zāles atjaunošanu, bet arī veidot meistarklases un muzeju. Vāgnera namā tiks realizēta Vāgnera vīzija “GesamtkunstWerk21” – inkubators visiem mākslas veidiem, kas kļūs par 21. gadsimtam cienīgu starptautisku jauno mākslinieku centru.
Sīkāka informācija:
Signe Viška
Rīgas Riharda Vāgnera biedrības
Sabiedrisko attiecību vadītāja
signe.viska@vagneriga.lv