Rīgas Riharda Vāgnera biedrība aicina svētdien, 22. maijā, sākot no plkst. 16:00, kopīgi atzīmēt Riharda Vāgnera 209. dzimšanas dienu, iesaistoties biedrības organizētajā zibakcijā.

Ik gadu Rīgas Riharda Vāgnera biedrība (RRVB) svinējusi izcilā vācu komponista dzimšanas dienu, organizējot īpašu zibakciju un tādējādi pievēršot sabiedrības uzmanību ēkai Vāgnera ielā 4 (kādreizējais Pirmais Rīgas pilsētas teātris) un tā atjaunošanas projektam. Arī šis gads nav izņēmums – no nama logiem skanot Vāgnera pazīstamākajiem skaņdarbiem, ikvienam būs iespēja nofotografēties ar pašu Vāgneru un viņa kompanjonu – ņūfaundlendiešu šķirnes suni Robēru, kas Rīgā pavadītajā laikā (1837–1839) bijis komponista sabiedrotais. Zibakcijas dalībnieki aicināti iemūžināt sevi un savus draugus kopā ar Vāgneru un Robēru un publicēt foto sociālajos medijos, pievienojot tēmturi #vagneriga.

22. maijā Riharda Vāgnera ielas 4 nama durvis būs atvērtas ikvienam, un tā būs unikāla iespēja ielūkoties ēkas iekšienē, kur savu diriģenta zizli reiz vicinājis pats Rihards Vāgners.

Kopš pirmās RRVB zibakcijas 2017. gadā, kad Vāgnera nama nākotne vēl bija neskaidra, sperti nozīmīgi soļi – par nama atjaunošanas projekta patroniem kļuvuši Baireitas festivāla kādreizējā direktore un Vāgnera mazmazmeita Eva Vāgnere-Paskjē, Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, kā arī Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers. 2020. gada oktobrī ēka Vāgnera ielā 4 nodota RRVB īpašumā un tā paša gada nogalē Vācijas Bundestāgs apstiprināja 5,2 miljonu piešķiršanu Vāgnera nama atjaunošanai. Kopā šim mērķim nepieciešami 35 miljoni eiro. Ēkas atjaunošanas un rekonstrukcijas darbus plānots uzsākt 2023. gada vasarā, un iecerēts, ka atjaunotais nams kā Rīgas Vāgnera teātris durvis vērs jau 2026. gadā.

Ikviens aicināts atbalstīt Vāgnera nama atdzimšanu, ziedojot gan svētdien klātienē (būs pieejama īpaša ziedojumu kaste), gan sev ērtā laikā ar pārskaitījumu.

Ar līdz šim notikušajām zibakcijām var iepazīties šeit.

Sīkāka informācija:
Signe Viška
Rīgas Riharda Vāgnera biedrības
Sabiedrisko attiecību vadītāja
signe.viska@vagneriga.lv
+371 22028087