Aprīlī Rīgas Riharda Vāgnera namā un Latvijas Nacionālā operā notika dokumentālās filmas PASAULES RELIĢIJA VĀGNERS (pagaidu nosaukums) filmēšana Rīgā, kā arī tika intervēti Rīgas Riharda Vāgnera biedrības dibinātāji Māris Gailis un Egils Siliņš, kas ir viens no pasaulē pieprasītākajiem basbaritoniem vāgneristiem, Latvijas Nacionālā operas valdes priekšsēdētājs.

Filmas veidotāji: “PASAULES RELIĢIJA VĀGNERS ir dokumentāla filma par pasaules mīlestību un aizraušanos ar Riharda Vāgnera mūziku. Līdz šai dienai visā pasaulē ir vairāk nekā 125 Vāgnera biedrības, un mēs apmeklējām dažas no tām, lai noskaidrotu, kā gadu gaitā ir izveidojies tik masveidīgs sekotāju loks. No Itālijas līdz Japānai, no Losandželosas līdz Abū Dabī, no Izraēlas līdz Krievijai un tagad arī Rīgai – mēs tikāmies ar “Vāgneristiem” un runājām par viņu aizraušanos ar Vāgnera mūziku un viņu “Meku” – Baireitas festivālu.

Filmas režisors ir godalgotais klasiskās mūzikas žurnālists Aksels Brīgemans (Axel Brüggemann), un kinoteātros tā būs skatāma no 2021. gada jūlija.