Pēc vairāk nekā desmit gadiem tekstilmāksliniece Inta Amoliņa atgriežas ar personālizstādi Atgriešanās, kas būs apskatāma Rīgas Vāgnera  līdz 29. aprīlim, apmeklētājiem parādot tekstilmākslas daudzveidību un īpaši izceļot šīs nozares tehniku – tekstilmozaīku.

Izstādē būs redzami astoņpadsmit no 1992. līdz 2023. gadam radīti mākslinieces darbi – gan lieli gultas pārklāji, gan sienas dekori, kas iekļauj dažādas auduma apstrādes tehnikas – batiku, izšūšanu, apgleznošanu un apdruku. Izstādes laikā, pirms Vāgnera nama atjaunošanas, būs iespēja apskatīt šo vēsturisko un kādreiz slaveno Rīgas kultūras dzīves centru.

20. gadsimta vidū Eiropā, Skandināvijā un Amerikas Savienotajās Valstīs tekstilmozaīka līdzās amatniecībai izveidojās par unikālu tekstilmākslas atzaru. Līdz pagājušā gadsimta vidum tekstilmozaīka Latvijā nebija izplatīta (iztrūka pārmantošanas process) un vietējā informācijas telpā par to nebija pieejama informācija. Tādēļ īpaši izceļami ir 1983. gadā veiktie tekstilmākslinieces Intas Amoliņas pirmie mēģinājumi pētīt un interpretēt teksilmozaīkas tehnikas iespējas profesionālās tekstilmākslas kontekstā. Jaunatklātā tehnika I. Amoliņai kļuva par galveno mākslas izteiksmes formu, ko prasmīgi pārvērta izcilos tekstildarbos un vairākās tekstilmozaīkas darbu kolekcijās. Pateicoties mākslinieces pašiniciatīvai tekstilmozaīkas tehniku izzināšanā, šis tekstilmākslas atzars raisīja arī citu latviešu mākslinieku interesi. “Tekstilmozaīka ir spēle ar auduma blīvumu, struktūru, krāsu, spīdumu un tā apstrādi – batiku, apdruku, izšuvumu, apgleznošanu. Tā ir liela draudzība ar audumu un diegiem,” – tā Inta Amoliņa.

Daba ir mākslinieces iedvesmas avots, kas realizējas ģeometriskās kompozīcijās. Daļa no izstādē apskatāmām tekstilijām būs tonāli piesātināti, ģeometriskās formās balstīti tekstilmozaīkas mākslas darbi, kas bagātina Latvijas tekstilmākslas kopainu jau 30 gadu garumā. Mākslinieces darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, kā arī citos muzejos un privātkolekcijās.

Inta Amoliņa no 1997. līdz 2018. gadam bija Latvijas Mākslas akadēmijas Modes dizaina nodaļas docente, kā arī vairāku jauno modes mākslinieku un dizaineru konkursu žūrijas locekle. Mākslinieces darbi eksponēti izstādēs Beļģijā, Francijā, Igaunijā, Lielbritānijā, Igaunijā, Lietuvā, Nīderlandē un Vācijā.

Izstāde būs apskatāma Vāgnera namā, Riharda Vāgnera ielā 4, no 14. līdz 29. aprīlim. Darba laiks: O. – P. no plkst. 13.00 līdz 18.00 un S., Sv. no plkst. 12.00 līdz 17.00.